12 | 12 | 2024
Науковцям
ВДС бібліотеки
Послуги бібліотеки
Інституційний репозитарій

URAN

Академічна доброчесність

Останні виставки
Останні новини
Електронні змісти книг
Монастирська гора, Яківці, Шведська Могила та Поле Полтавської битви PDF Друк e-mail

Монастирська гора, Яківці, Шведська Могила та Поле Полтавської битви

Булава Л. М., Макаренко С. В., Гужва Ю. М., Ароян А. С.

Монастирська гора, Яківці, Шведська Могила та Поле Полтавської битви / за загальною редакцією Л. М. Булави. (Серія: Історичні райони Полтави). Наукове краєзнавче видання. – Полтава, 2024. – 156 с.

Наукове краєзнавче видання із серії «Історичні райони Полтави» є узагальненням результатів авторських та попередніх досліджень п’яти територій, три із яких належать до Монастирської гори, і два – до Поля Полтавської битви.

Автор статті про історію й архітектуру Хрестовоздвиженського монастиря А. С. Ароян. Вступ, загальну характеристику Монастирської гори, статті про «Червоний Шлях», «Дальні» і «Ближні» Яківці, та про родину Скліфосовських виконав Л. М. Булава. Стаття про район «Шведська Могила» – результат співпраці Л. М. Булави і Ю. М. Гужви (перший поєднав матеріали власних досліджень із матеріалами не опублікованої праці Ю. М. Гужви, яка, сподіваємося, ще побачить світ окремо).

Книга ілюстрована картами, планами, фото і фотомонтажами, виконаними або підібраними науковим редактором-упорядником книги.

Для істориків, краєзнавців, мешканців Полтави і гостей міста.

 
Сінна площа PDF Друк e-mail

Сінна площа

Булава Леонід Миколайович

Сінна площа (Серія: Історичні райони Полтави). Наукове краєзнавче видання. – Полтава, 2024. – 58 с.

Наукове краєзнавче видання із серії «Історичні райони Полтави» є узагальненням результатів авторських досліджень трьох частин Сінної площі -історичного району міста, який виокремився на самому початку XIX століття.

Книга ілюстрована картами, планами, фото й фотомонтажами, виконаними або підібраними автором.

 
Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток PDF Друк e-mail

Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток

Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток: збірник наукових статей / [редкол.: Бабенко А. А., Гаврилюк Н. О., Киридон А. М. та ін.; Супруненко О. Б. (гол. ред. кол.); Мокляк В. О. (наук. ред.); ДКіТ ПОВА; ПКМ імені Василя Кричевського – Харків; Полтава: ТОВ «Майдан», 2024. – Випуск XIX. – 670 с.: іл. XXIV кол.

ISBN 978-966-372-899-5

Підготовлений у складний воєнний час збірник наукових праць є підсумком наукової діяльності Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського за 2023 р. та продовженням започаткованого у 2003 р. щорічника музею, до якого включені не лише матеріали досліджень співробітників, а й кращих наукових сил Полтавщини та сусідних областей України.

Розвідки, опубліковані у збірнику, стосуються різних питань історії Полтавщини, у т. ч. природничих наук, археології, історії козацтва, нової та новітньої історії Полтавщини, історії церкви та релігієзнавства, життя і діяльності визначних полтавців, питань музеєзнавства. Усі вони будуть цікавими для тих, хто не байдужий до історії України та рідного краю.

Для науковців, музейників, студентів, широкого кола шанувальників історії.

 
Управління економікою: теорія та практика. Чумаченківські читання PDF Друк e-mail

Управління економікою: теорія та практика. Чумаченківські читання

Управління економікою: теорія та практика. Чумаченківські читання: зб. наук. праць / НАН України, Ін-т економіки пром-сті; редкол.: О. О. Хандій (голов. ред.), В. І. Ляшенко (відп. ред.), В. Є. Куриляк та ін. Київ, 2023. 240 с.

ISSN 2221-1187

Розглянуто проблеми управління економікою на сучасному етапі. Узагальнено результати досліджень макроекономічних змін у національній економіці: формування передумов і напрямів підвищення ефективності державного управління економікою на макро-, мезо- та мікрорівнях; використання сучасних інструментів менеджменту для оптимізації діяльності господарюючих суб'єктів у галузях економіки.

Для науковців, аспірантів, фахівців промисловості, підприємств і державних структур управління.

 
Майстер-клас з імператором PDF Друк e-mail

Майстер-клас з імператором

ПЕПА В. І.

Майстер-клас з імператором. – Вінниця ПП «ТД«Едельвейс і К», – 2016 р., 322с.

ISBN 978-617-7237-25-8

Письменник Вадим Пепа не одне десятиліття осмислює багатогранне минуле рідною народу. В новому виданні озвучуються доленосні для утвердження незалежної Української держави ідеї: український народ веде свій рід з такої ж давнини, як увічнені в Біблії ізраїльтяни й у Корані - мусульмани, а ширше - як греки й римляни, індійці, єгиптяни та загалом творці цивілізації. Відкрита в селі Мезин на березі річки Десни первісна стоянка людини, вік якої понад двадцять тисяч років, -рукотворне диво пращурів українського народу. Трипільська археологічна культура - золоті, як у еллінів, віки українського етносу. Мова дається народові, як і всьому живому в природі, яка - фауна, раз і назавжди. Українська мова береже пам’ять про пережите народом за неміряні тисячоліття буття. Щоб не жити чужим розумом, не бути меншовартісними, необхідно воскресити доісторичну пам’ять.

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 3 з 360
Google перекладач
Ukrainian Armenian Azerbaijani Belarusian Chinese (Simplified) English French Georgian German Italian Latvian Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish
Studio d A2. Deutsch als Fremdsprache
Моделювання процесів та обладнання харчових виробництв
Банер
feed-image RSS
Оцініть якість обслуговування і компетентність співробітників бібліотеки