18 | 04 | 2024
Науковцям
ВДС бібліотеки
Послуги бібліотеки
Інституційний репозитарій

URAN

Академічна доброчесність
Головна Нові надходження до електронної бібліотеки Електронні змісти книг Місцеве самоврядування в Україні та державах-учасницях ЄС: конституційне регулювання й організаційні моделі

Останні виставки
Останні новини
Місцеве самоврядування в Україні та державах-учасницях ЄС: конституційне регулювання й організаційні моделі PDF Друк e-mail

Місцеве самоврядування в Україні та державах-учасницях ЄС: конституційне регулювання й організаційні моделі

Чернеженко О. М.

Місцеве самоврядування в Україні та державах-учасницях ЄС: конституційне регулювання й організаційні моделі : монограф.; за заг. ред. проф. В. Л. Федоренка. – К.: Видавництво: Ліра-К, 2018. – 380 с.

ISBN 978-617-7605-79-8

У монографії комплексно обґрунтовуються теоретико-методологічні основи конституційного регулювання моделей місцевого самоврядування в державах-учасницях ЄС і в Україні. Зокрема, досліджується сутність і зміст категорії «модель місцевого самоврядування», а також питання типології основних моделей місцевого самоврядування. Узагальнюється та систематизується науковий досвід українських і зарубіжних учених щодо типології конституційних моделей місцевого самоврядування. Аналізуються Європейська хартія місцевого самоврядування та механізми конституційно-правового регулювання моделей місцевого самоврядування в Україні та державах-учасницях ЄС.

Самостійний розділ монографії присвячено вивченню конституційно-правової природи моделей місцевого самоврядування, поширених у ЄС. Зосереджено увагу на конституційних основах територіальної організації публічної влади, форм безпосередньої демократії на місцях і найпоширеніших систем органів місцевого самоврядування в державах-учасницях ЄС. Також досліджуються аналогічні складники конституційної моделі місцевого самоврядування в Україні, з урахуванням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації публічної влади на засадах децентралізації в 2014-2018 pp.

Систематизовано та досліджено такі чинники впливу на трансформацію української конституційної моделі місцевого самоврядування як регіональна політика ЄС, позитивні тренди і практики децентралізації. Досліджуються основні переваги і проблеми процесів децентралізації в Україні та ЄС.

Для магістрів, докторантів і професорсько-викладацького складу вищих юридичних навчальних закладів, службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, представників громадських організацій та інших інститутів громадянського суспільства.

 
Google перекладач
Ukrainian Armenian Azerbaijani Belarusian Chinese (Simplified) English French Georgian German Italian Latvian Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish
ВДРЕБЕЗГИ. Новая информационная экономика и трансформация бизнес-стратегий
Лідерські якості менеджерів: вектори успіху
Банер
Оцініть якість обслуговування і компетентність співробітників бібліотеки